דברי ראש המחלקה

03-6110187   

פרופ לארי אברמסון

תערוכת הבוגרים של בית-הספר לאמנות רב-תחומית // דבר האוצרים

32 תערוכותיהם של הבוגרים החדשים מתפרשות על פני שלושת הקומות של בית-הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. התערוכות השונות מציגות מגוון רחב של נושאים ומדיומים בהם בחרו הבוגרים לעבוד. הגיוון, הריבוי והשונות של העבודות והאמצעים הינם תוצר ישיר של הגישה הרב-תחומית, אותה חרט בית-הספר על דגלו מיום פתיחתו בשנת 2008.

במהלך ארבע שנות לימודיהם האינטנסיביות, התמודדו הבוגרים עם אתגרים רבים, העמיקו בחקר שפת האמנות העכשווית ופיתחו את הכלים הטכניים והמושגיים המתאימים להם. מסע שהחל בשנה א' מגיע עתה לשיאו, עם התחייבותם לתהליכי עבודה אישיים ולהצבת תערוכות במרחב הפתוח של שדה האמנות.

התערוכות נחשפות בפני עיניו של קהל גדול וסקרן, ומתגלים בהן - מעבר ליכולות הטכניות והתובנות הרעיוניות שרכשו הבוגרים - מרחבים פוטנציאליים חדשים, כאלה הנובעים מהמפגש עם הצופה ועולמו. באותה שעה שהבוגרים פונים פנימה בעבודותיהם, הם מגלים גם את כוחו של המבט החוצה, אל עבר האחר.

מחזור בוגרים זה ניחן ביכולת הנדירה להתגייס לעבודת צוות ולהגיש עזרה הדדית. תכונה זו באה לידי ביטוי לכל אורך תהליך הקמת התערוכות, ואנו האוצרים מצאנו אותו יוצא דופן ומאלף. אנו מאחלים לבוגרים שישכילו לרתום כוח זה להמשך פעולתם בשדה האמנות, ומאחלים להם הצלחה רבה בדרכם החדשה.

 

אוצרי תערוכת הבוגרים,

רונה סלע, גל וינשטיין, רועי קופר.